SPITALUL ORASENESC ,, IOAN LASCAR,, COMANESTI

3.

Asistent farmacie

Farmacie

Dosarul de concurs pentru ocupare postului de asistent medical, va  cuprinde urmatoarele acte:

-formular de inscriere  in care se mentioneaza postul pentru care doreste sa concureze;
-copia actului de identitate
-copie certificate nastere si casatorie, daca este cazul
-copiile diplomelor de studii si a ale altor acte care atesta efectuarea unor specializari
-cazier juridic sau declaratie pe propria raspundere ca nu a fost condamnat penal pentru  fapte ce-l fac incompatibil cu postul pentru care doreste sa  concureze;
-adeverinta care sa ateste  starea de sanatate corespunzatoare, din care sa rezulte ca nu figureaza ca fiind luat in evidenta cu afectiuni cronice si tulburari neuropsihice
-copie  xerox autorizatie de libera practica( certificat de membru al OAMMR) valabil
-declaratie pe proprie raspundere ca in ultimii 5 ani nu a fost sanctionat disciplinar la locurile de munca anterioare:
-chitanta de plata a taxei de concurs 50 lei , taxa ce se achita la caseria unitatii.

Inscrierile la concurs se fac la Spitalul Orasenesc ,,Ioan Lascar,, Comanesti la Biroul Resurse Umane, telefon/fax0234374219 sau 0234374215 interior 106.

Inscrierile pentru posturile de asistenti medicali se prelungesc pana pe data de 5.11.2010.
Relatii suplimentare la secretariatul unitatii sau la compartimentul RUNOS-tel/0234374220.

Plata anuntului se face in contul Spitalului nr. RO97TREZ0645041XXX000063 deschis la Trezoreria Comanesti.

DESCARCĂ BIBLIOGRAFIA PENTRU ASISTENT FARMACIE

DESCARCĂ BIBLIOGRAFIA PENTRU ASISTENȚI MEDICALI